Close
rentcom.pl

architektura, budownictwo, wnętrza

Kolory w domu - Jak pomalować ściany w sypialni?

Urządzając swoje cztery kąty, mamy zawsze dużo pomysłów i inspiracji, które chcemy wykorzystać. Trzeba jednak pamiętać, że należy aranżować wnętrza z głową. Można wynająć dekoratora lub architekta, jednak nie zawsze nas na to stać. Niektóre mieszkania są pstrokate, pełne kolorów, dodatków, bibelotów, a niektóre cechują się dużym minimalizmem, dużą przestrzenią i niekiedy wyglądają jak w stanie deweloperskim. Musimy pamiętać, że to w jakim wnętrzu przebywamy ma na nas wpływ. Kolory, ustawienie mebli itd., wszystko to powoduje w jakim samopoczuciu jesteśmy, jak się czujemy psychicznie i jak zasypiamy.

Kolory w domu – Jak pomalować ściany w sypialni?

Kolory w domu - Jak pomalować ściany w sypialni?Tak, w zasypianiu kolory mają znaczenie. Zatem jak pomalować ściany w sypialni, tak aby być wypoczętym i łatwo przy nich zasypiać? Najlepsze kolory to te, które są jasne, stonowane i nie męczą oczu. Nie wiem, czy udałoby mi się zasnąć w sypialni, która byłaby jaskrawopomarańczowa lub czerwona. Możemy zasięgnąć porady w sklepie budowlanym, w którym kupujemy farbę. Moją propozycją są kolory ziemi i powietrza. One ukoją nas do snu i zagwarantują szybkie zaśnięcie. Biel może wydać się nudna i zwyczajna, jednak jej neutralność nie będzie nas rozpraszać, a całe wnętrze można dopełnić kontrastowymi dodatkami, które ożywią pokój.

Jeżeli biel nas nie przekonuje, to może postawmy na szarość? Ta barwa pomaga wyciszyć się. Jeżeli nie chcemy, żeby było zbyt monochromatycznie, pobawmy się teksturą, wzorami i dodatkami, na pewno efekt będzie zadowalający. Jeśli jednak chcemy postawić na kolor, możemy zdecydować się na przykład na błękit. Kolor ten działa jak wiosenne niebo- koi, uspokaja, wprowadzania harmonię. Dzięki niemu zwiększą się szanse na regeneracyjny sen.

Możliwości jest znacznie więcej, jednak barwy należy wybierać rozsądnie, abyśmy czuli się w pomieszczeniach dobrze!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *