Close
rentcom.pl

architektura, budownictwo, wnętrza

Jak znaleźć działkę budowlaną?

Podstawowym pytaniem, gdy chcemy wybudować dom jest pytanie, jak znaleźć działkę budowlaną? Dokładnie wiemy jak ma wyglądać nasz dom, na jakiej działce stoi, w jakim otoczeniu. Tylko jak znaleźć działkę budowlana, która będzie spełnieniem naszych marzeń?

Jak znaleźć działkę budowlaną?

Przed nami są dwie drogi poszukiwania. Możemy szukać samodzielnie lub zwrócić się z zapytaniem do biura nieruchomości. Jakie są plusy i minusy każdej z tych opcji?

Jak znaleźć działkę budowlaną?Poszukiwania samodzielne możemy rozpocząć od przeglądania ogłoszeń internetowych oraz ofert w prasie. Szukając samodzielnie musimy poświęcić bardzo dużo czasu na analizę ofert. Otwierając internet znajdziemy całą masę ogłoszeń. Niestety przeważnie są to oferty źle opisane, często przewartościowane lub posiadające nieprawdziwe i nierzetelne informacje. Przebrnięcie przez to wszystko na pewno zajmie nam masę czasu.

Drugą opcją postępowania jest w tej sytuacji zwrócenie się do pośrednika w handlu nieruchomościami z pytaniem jak znaleźć działkę budowlaną. Agent nieruchomości, po poznaniu naszych potrzeb oraz możliwości finansowych, zrobi pierwszy przesiew i przedstawi nam oferty, które mogą być dla nas interesujące. Wtedy dopiero zaczniemy jeździć i sprawdzać wizualnie wszystkie oferty.

Każde z tych rozwiązań ma plusy i minusy. Szukając samodzielnie idealnej działki musimy mieć bardzo dużo czasu i determinacji by znaleźć, a potem obejrzeć wszystkie oferty. Zwracając się z pytaniem, jak znaleźć działkę budowlaną do pośrednika nieruchomości oszczędzamy bardzo dużo czasu. Niestety musimy liczyć się z dodatkowym wydatkiem jakim jest wynagrodzenie agenta nieruchomości. Sami musimy zdecydować, co ma dla nas większe znaczenie; czas czy koszt transakcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *