Close
rentcom.pl

architektura, budownictwo, wnętrza

Jak wynajmować mieszkanie turystom?

Właściciele mieszkań często zastanawiają się jak wynajmować mieszkanie turystom? Jest to bardzo dochodowa forma najmu, ale obciążona wieloma minusami. Jakimi, przekonajmy się.

Jak wynajmować mieszkanie turystom?

Jak wynajmować mieszkanie turystom?Wynajmując mieszkanie turystom musimy liczyć się z tym, że będą oni przyjeżdżali na kilka dni, rzadko na kilka tygodni. Właściciel mieszkania musi być przygotowanym na ciągłe szukanie kolejnych klientów. Nie ma nic gorszego dla właściciela mieszkania pod wynajem niż pustostany. Jak wynajmować mieszkanie turystom by uchronić się przed pustostanami? Obecnie jest bardzo wiele portali, które ułatwiają znalezienie najemcy. Duża ilość, regularnych ogłoszeń powinna rozwiązać problem braku najemcy. Niestety wiąże się to z ciągła pracą. Właściciel musi nieustannie ogłaszać mieszkanie, następnie przyjmować turystów, odbierać mieszkanie po skończonym najmie i doprowadzać je do porządku tak by było bez zarzutu dla kolejnego najemcy. Jak widzicie jest to ogrom pracy i czasu, który trzeba zainwestować w taką działalność. Czy warto? Czy ktoś, kto pracuje da sobie z tym radę?

Jest jeszcze inne rozwiązanie. Na rynku mieszkaniowym istnieją firmy specjalizujące się w zarządzaniu najmem. Firmy te dokładnie wiedzą, jak wynajmować mieszkanie turystom. Pracują w oparciu o wynagrodzenie procentowe, od zarobionych dla właściciela nieruchomości dochodów. Może to jest rozwiązanie? Właściciel mniej zarobi, ale pracę zleci wyspecjalizowanej firmie, zyskując w ten sposób czas i mając większą szansę na zapełnienie wolnych terminów. Każde z tych rozwiązań jest dobre, pod warunkiem, że zajmuje się tym osoba, która wie jak wynajmować mieszkanie turystom i jest w swojej pracy skuteczna. Decyzja należy do właściciela nieruchomości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *