Close
rentcom.pl

architektura, budownictwo, wnętrza

Jak urządzić salon? Wykładzina dywanowa czy panele?

Salon to miejsce, w którym większość osób przyjmuje gości, dlatego powinno prezentować się jak najlepiej. Jak go urządzić, aby czas spędzony z bliskimi upływał w miłej atmosferze?

Sercem w każdym salonie jest kanapa

Sercem w każdym salonie jest kanapaMożemy zdecydować się na tradycyjną sofę z fotelami w komplecie lub narożnik, do którego również można dobrać fotele. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, ilu gości zazwyczaj przyjmujemy, ponieważ nie możemy dopuścić, by dla kogoś zabrakło miejsca, ale również nie chcemy niepotrzebnie zagracać przestrzeni. Jeżeli wybierzemy kanapę, musimy dopasować do niej meble.

Jeśli możemy sobie pozwolić na klasyczne i minimalistyczne meble nowoczesne, to będą one najlepszym wyborem. Najlepiej wybrać umeblowanie w stonowanych kolorach i postawić na kolorowe dodatki. Na wszystkich półkach warto także stosować zasady minimalizmu, ponieważ im więcej ozdób posiadamy, tym więcej musimy sprzątać.

Niektórzy umieszczają w salonie stół z krzesłami. Możemy się na niego zdecydować tylko wtedy, gdy salon ma odpowiednią wielkość. Warto wybrać nie za duży stół, ponieważ może on przytłaczać i zwracać na siebie uwagę, a nie on jest najważniejszy w salonie. Ciekawym rozwiązaniem będzie rozkładany stół.

Jak urządzić salon? Wykładzina dywanowa czy panele?

Przed wybraniem wyposażenia musimy oczywiście wybrać podłogę oraz kolory ścian. Co będzie lepsze do salonu: wykładzina dywanowa czy panele? To zależy od preferencji osobistych. Wykładzina jest z pewnością miękka, nie daje uczucia chłodu i wyziębienia, jednak trzeba ją odkurzać i od czasu do czasu prać, aby zachowała swój ładny wygląd. Z kolei panele są łatwe w czyszczeniu (wystarczy odkurzyć/zamieść i umyć), tanie oraz wyglądają dobrze, jednak chłodzą stopy przy chodzeniu, a przy dłuższym pozostawieniu wylanego płynu pęcznieją. Rozwiązaniem pośrednim są panele z dywanem, jednak to indywidualna decyzja.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *