Close
rentcom.pl

architektura, budownictwo, wnętrza

Jak urządzić przedpokój?

Urządzając nasz nowy dom, poza estetyką i ładnym wystrojem należy pamiętać o kilku zasadach. Każde pomieszczenie rządzi się swoimi prawami. Przedpokój jest pierwszym pokojem, który widzą goście. Warto więc zadbać o dobre pierwsze wrażenie. Często jesteśmy ograniczeni jego wielkością.

Jak urządzić przedpokój, aby był zarówno praktyczny jak i ładny?

Jak urządzić przedpokój?Jeśli jest niewielki warto zwrócić uwagę na jego kolor. Jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie. Z drugiej strony musimy pamiętać, że jest to miejsce, w którym zostawiamy brudne buty oraz mokre ubrania, kiedy pogoda nie dopisuje. Rozwiązaniem może być ciemna podłoga. Jeżeli nie mamy w przedpokoju okna, które również pozornie powiększa pomieszczenie, możemy zainwestować w lustro. Efekt będzie podobny, a dostępność różnorodnych modeli, może znacznie poprawić wystrój. Kolejną rzeczą, o której powinniśmy pamiętać przy przedpokoju jest światło. To dotyczy zarówno małych pomieszczeń, jak i dużych. Kiedy witamy gości wieczorową porą, powinniśmy zadbać o poczucie komfortu. W ciemnym pomieszczeniu ciężko jest się odnaleźć. Unikniemy również dzięki temu przypadkowego bałaganu, który mogą narobić nasi goście.

W dużych przedpokojach możemy zadbać o ciepłe światło oraz ciepły kolor ścian. Przykładem może być beż lub kolor kawy z mlekiem. Dzięki temu zyskamy efekt przytulności, a co za tym idzie rodzinną atmosferę. Dobór mebli w dużej mierze zależy od funkcji naszego przedpokoju. Jeżeli jest również miejscem przechowywania różnych rzeczy, możemy pomyśleć o dużej, wielofunkcyjnej szafie, która przemyślanie ukryje zarówno zimowe kurtki, jak i walizki.
Najlepszym jednak rozwiązaniem mebli w przedpokoju jest minimalizm. Im mniej, tym lepiej. Jeżeli mamy taką możliwość, umieśćmy tam tylko szafę na odzież wierzchnią oraz stojak na buty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *