Close
rentcom.pl

architektura, budownictwo, wnętrza

Jak ocieplić poddasze?

Często zadajemy sobie pytanie czym i jak ocieplić poddasze naszego domu. Aby dobrze to zrobić często sięgamy po pomoc fachowców. Nie jest to wcale takie trudne, jakby się wydawało. Śmiało sami możemy się tym zająć, zaoszczędzimy z całą pewnością trochę pieniędzy.

Jak ocieplić poddasze?

Jak ocieplić poddasze?Na samym początku musimy dokładnie zmierzyć nasze poddasze, ile mamy metrów do ocieplenia. Jak już mamy wymiary, musimy wybrać materiały budowlane, które będą nam niezbędne do pracy. Nasze zakupy do ocieplenia zaczynamy od kupna folii, wełny mineralnej i oczywiście płyty osb lub płyty regips. Zaczynamy od położenia folii staramy się aby wszędzie przylegała do siebie, żeby nie było żadnych dziur w folii, bo nie będzie ona spełniała swojej roli. Jeżeli będzie miała dziury, będą przecieki, woda będzie się skraplać i pojawią się mokre plamy, których przecież chcemy uniknąć.

Kolejnym krokiem jest ułożenie wełny mineralnej, powinna ona ściśle przylegać do siebie, tak, aby nie było żadnych przerw między nimi. I na koniec przykręcamy płyty. One również powinny ściśle przylegać do siebie. I tu przydadzą się nam wkręty, aby utrzymały całość. Jednak to tylko jeden ze sposobów ocieplenia poddasza, ponieważ istnieją też inne nowe technologie. Kolejnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcą ocieplić poddasze jest zapiankowanie go.

Jednak taki rodzaj ocieplenia nie należy do najtańszych rozwiązań i praktycznie jest to nowość na rynku, nie ma wiele opinii na ten temat. Z całą pewnością w niedługim czasie dowiemy się więcej na ten temat. Póki co niewiele jest firm zajmującym się taką metodą, potrzeba do tego odpowiednio przeszkolonych pracowników. Chcąc ocieplić poddasze zastanów się jakie ma spełniać funkcje i czy warto oszczędzać na ociepleniu poddasza, bo to z całą pewnością odbije się na naszych rachunkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *